Campionat Europeu Universitari

upc

Els estudiants de la Universitat Pompeu Fabra, Imar Talló Domínguez (primer tauler del nostre club) i Pau Juan Bartroli han quedat 6è clasificats en l’Europeu universitari d’escacs que es va disputar a Màlaga del 21 al 23 de setembre.
Els dos es van proclamar campions de Catalunya universitaris, i posteriorment van guanyar la medalla de bronze al Campionat d’Espanya universitari.
Es tracta d’un torneig amb jugadors europeus d’un nivell molt alt, i son els únics representants de les universitats espanyoles. Felicitacions!!

Participants, rondes i resultats

Obert Ràpides Festa Major 2017

IMG_5231

CAMPIÓ:  Imar Tallo Domínguez  (Ateneu Colón)
SEGON:  Javier Delgado Osorio (Moli Nou)
TERCER:  César Lasanta Rica  (Ateneu Colón)
QUART:  Norberto Moreno Pérez  (Sant Martí)

web

Participants, rondes i resultats

TOTES LES FOTOS DEL CAMPIONAT

Sub-10
CAMPIÓ: Raúl Marcos Rodríguez  (Ateneu Colón)
SEGON:  Dani del Rio Baena  (Ateneu Colón)

Sub-12
CAMPIÓ: Alex Mangués Rubia  (Ateneu Colón)
SEGON:  Arthur Casas Viñas  (Ateneu Colón)

Sub-14
CAMPIÓ:  Eduard Cano Vila  (Ateneu Colón)
SEGON :  Erik Casorrán Kappert (Ateneu Colón)

Social de Ràpides Festa Major 2017

IMG_5187

CAMPIÓ:  Xavier Piñero Fernández
SEGON:  Guillem Porta Tovar
TERCER:  Raúl Arza García
QUART:  Raúl Minguez Rodríguez

web COLON

PREMI MILLOR PARE >1900
Alfredo Castaño Fernández

Sub-10
CAMPIÓ: Raúl Marcos Rodríguez
SEGONA: Elena Cano Vila
TERCER: Oriol Mangués Rubia

Sub-12
CAMPIÓ: Gerard Rodríguez González
SEGON: Alex Mangués Rubia

Sub-14
CAMPIÓ: Erik Casorrán Kappert
SEGON : Sir Nil Blanes Gay
TERCER: Eduard Cano Vila

Sub-16
CAMPIÓ: Martí González Alonso
SEGON: Marcel Claramunt Bassegoda
TERCER: Xavier Marzo Pié

TOTES LES FOTOS DEL CAMPIONAT

XIX Obert Internacional d’Escacs Foment Martinenc

foment

Grup A
XAVIER MARZO PIE
PRIMER CLASSIFICAT del Tram <2150 FCE
PRIMER CLASSIFICAT Sub 16

També han participat: Xavier Piñero, Artur Valls i Marcel Claramunt.

Grup B
TERCER CLASSIFICAT : MARTÍ GONZÁLEZ ALONSO

També han participat: Herve Devos, Eduard Cano, Oscar Ibañez, Gerard Rodríguez, Alex Mangués, Pol Moncunill i Arthur Casas.

Grup C
Han participat: Alberto González, Xavier Marzo Ruiz, Oriol Mangés, Salvador Moncunill i Diana Rodríguez.

Ens han obsequiat amb una caixa de cava per ser juntament amb el Peona i Peó, els club que més jugadors han participat (16 jugadors i 1 jugadora)

CLASSIFICACIÓ FINAL I RONDES DE JOC