El 12 de desembre. MARC BRU MONTOYA amb 5 anys, juga la seva primera partida en el grup Sub-10 del Campionat Escolar de Barcelona.
Estem molt contents per la seva capacitat d’aprenentatge i l’actitud demostrada en tota la partida.
Campionat de Catalunya d’escacs actius d’edats 2014
Marcel Claramunt, Eduard Cano i Pol Moncunill
CAMPIONS PER EQUIPS SUB-12
També han participat en aquest campionat: Erik Casorran (Sub-10), Xavier Marzo (Sub-14), Raúl Navarro i Andreu Castaño (Subs-16). Estem molt contents i orgullosos de les ganes, de la lluita i dels progressos de tots ells.
46è Social
CAMPIÓ: Carles Godesard Forga (6,5 punts)
SEGON: Artur Valls Martí (6,5 punts)
TERCER: Marc Urgel Yvorra (6 punts)
QUART: Hervé Devos (5,5 punts)
CINQUÈ: Josep Majos Díez(5 punts)
MILLOR SUB-14: Xavier Marzo Pié (4,5 punts)
(SUB-12)
PRIMER: Marcel Claramunt (4,5 punts)
SEGON: Gerard Munné Carbonell (4 punts)
TERCER: Sir Nil Blanes Gay ( 4 punts)
(SUB-10)
PRIMER: Martí Santiago Arauco (3,5 punts)
SEGON: Adrià Alert Teruelo (3 punts)
TERCER : Gerard Rodriguez (3 punts)fotografies del social
40 Aniversari C.E. Sant Martí
El guanyador del torneig va ser el Foment amb 29 punts , el segon classificat el Ateneu Colón A també amb 29 punts . El tercer lloc va ser per al Peona i Peó amb 27,50 punts.
L’equip Ateneu Colón B va quedar sisè de la classificació general amb 16 punts.
Campionat Escolar d’edats Barcelonès 2014-2015
Aquest any hem augmentat la nostra participació i presentarem un total de 27 jugadors/jugadores:
1 JUVENIL : Oriol Porta
4 CADETS : Guillém Porta, Raúl Navarro, Andreu Castaño i Albert González .
7 INFANTILS : Xavier Marzo, Marcel Claramunt, Aleix Santiago, Gerard Munné, Victor Castilla Raúl Jiménez i Pau Morera.
10 ALEVINS : Adrià Alert, Jorge Pascual, Eduard Cano, Pol Moncunill, Erik Casorran, Oriol Lázaro, Martí Santiago, Berta Baqués, Albert Cornadó i Sir Nil Blanes.
5 BENJAMINS : Gerard Rodriguez, Gorka Espinosa, Nil Saura, Elena Cano i Marc Bru.
A tots ells els desitgem que ho passin bé jugant als escacs . Que independentment del resultat final, l’important com sempre és l’esforç, intentant aprendre i millorar en cada partida. MOLTA SORT A TOTS!!
Festa Major Poblenou
CAMPIÓ: MK Artur Valls Martí (Ateneu Colon)
SEGON: MF Josué Expósito Amaro (La Passió)
TERCER: Marc Urgel Yborra (Ateneu Colon)
QUART: MF César Lasanta Rica
Sub-10
CAMPIÓ: Jorge Pascual Gonzalo (Ateneu Colon)
Sub-12
CAMPIÓ: Sergi Riu López (Edami)
SEGON: Marcel Claramunt Bassegoda (Ateneu Colon)
Sub-16
CAMPIÓ: Guillem Porta Tovar (Ateneu Colon)
I Open d’Alcossebre
ORIOL PORTA TOVAR
Jugador del primer equip i format al planter del club, s’ha proclamat CAMPIÓ del I Open d’Alcossebre.
FELICITATS !! Amb el teu esforç per millorar, més tard o més d’hora reculls els fruits.
Social Ràpides 2014
CAMPIÓ: Raül Arza García (Ateneu Colon)
SEGON: Rafael Bru Gibert (Ateneu Colon)
TERCER: Eduard Belmonte Hernández (Ateneu Colon)
QUART: Artur Valls Martí (Ateneu Colon)
Sub-10
CAMPIÓ: Jorge Pascual Gonzalo (Ateneu Colon)
SEGON: Adrià Alert Teruelo (Ateneu Colon)
Sub-12
CAMPIÓ: Raúl Jiménez Rimblas (Frederic Mistral)
SEGON: Marcel Claramunt Bassegoda (Ateneu Colon)
TERCER: Gerard Munné Carbonell (Ateneu Colon)