L’equip Ateneu Colón-C Campió de grup a la LLiga Catalana

IMG_20190210_102540

Equip CAmb 7 punts de 9 rondes l’Ateneu Colón C queda Campió del seu grup i ascendeix a Preferent.
Han participat jugadors de diferents generacions (el més veterà amb 77 anys i el més jove 10 anys). Un equip amb alineacions majoritàriament de jugadors formats a l’escola del nostre club:

Pablo Miños Constante,  Enric Vidal Rius,  Jesús Martínez Berrozpe,  Andreu Castaño Jiménez,  Hervé Devos,  Eduard Cano Vila,  Pol Moncunill Calvet,  Víctor Castilla Casanova,  Josep Majos Díez,  Aleix Santiago Arauco,  Gerard Rodríguez González,  Jorge Pascual Gonzalo,  Erik Casorran Kappert,  Alfredo Castaño Fernández,  Xavier Marzo Ruiz,  Adrià Alert Teruelo,  David Rebull Mantas,  Raúl Jiménez Rinblas,  Daniel Negreira Rodríguez,  Sir Nil Blanes Gay,  Raúl Marcos Rodríguez.

Tornem a pujar a Divisió d’Honor!!

IMG_20190317_135018_807

IMG_20190317_135040_925

Els jugadors del primer equip:  Imar Talló (MC), Xavier Piñero (MC), Jordi Moreno (MC), Guillem Porta (MC), Raúl Minguez (MC), Artur Valls (MC), J.M. Garzón (MC), J.C. Tebar (MC), Xavier Marzo i C. Lasanta (MF), han guanyat totes les rondes i amb un 9/9, aconsegueixen pujar de nou a Divisió d’Honor.

La primera vegada que vam debutar a la màxima categoria va ser del 2001 al 2005 (5 anys). Posteriorment del 2009 al 2011 (3 anys).  Avui hem tornat a pujar a Divisió d’Honor, gràcies als jugadors d’aquest equip que no han fallat i han vingut a jugar totes les rondes.

Per la temporada 2020, el nostre objectiu serà lluitar per obtenir bons resultats i mantenir la categoria.

CEEB – Campionat Escolar d’edats

Escolar

Finalitzat el Campionat, han aconseguit plaça classificatòria per la Final del Campionat de Catalunya d’edats Sub-8 a Sub-18:

SUB-18  XAVIER MARZO PIÉ  (2n. classificat)
SUB-16  EDUARD CANO VILA (4t. classificat)
SUB-12  ELENA CANO VILA  (segona class. Femenina Sub-12)
SUB-10  MARC SALA KRUCHININ (3r. classificat)

De l’Ateneu Colón  hi han particiat, 5 juvenils, 6 cadets, 8 infantils, 6 alevins i 6 benjamins. En total 31 jugador/res, que s’han esforçat al màxim i hem pogut veure els seus progressos durant tot el Campionat.

Llista de jugadors i resultats de les diferents categories

LLiga Catalana 2019

Iniciem La Lliga Catalana 2019 amb la participació de 4 equips:

Ateneu Colón A: Primera Divisió
Ateneu Colón B: Segona Divisió
Ateneu Colón C: Primera Provincial
Ateneu Colón D: Segona Provincial

Avui s’ha jugat la primera ronda amb victòria del primer i segon equip. Empat de l’equip C i l’equip D dencansa la primera ronda.

Hem lluitat totes les partides i estem molt il·lusionats en fer un bon campionat.

web (2)

Campionat de Catalunya d’actius per edats

1

A Sub-20, MARTÍ GONZÁLEZ ALONSO, aconsegueix la tercera posició de la seva categoria.

També han participat, amb una millora notable de nivell de joc durant totes les partides:
Sub-10: Elena Cano, Raúl Marcos, Dani del Rio, Oriol Mangués i Marc Bru.
Sub-12: Gerard Rodríguez.
Sub-14: Àlex Mangués.
Sub-20: Andreu Castaño.

Participants, rondes i resultats de tots els grups

FOTOS DELS PARTICIPANTS

IMG_20181208_175144

Festa Major de Ràpides per Equips a La Lira

IMG-20181206-WA0003

la lira

El nostre agreiment per la invitació dels amics de La Lira i també als companys que van compartir amb nosaltres aquest Campionat.

Equips inscrits del nostre club:

ATENEU COLON : Xavier Piñero, Raül Arza, Jordi Peleato i l’Eduard Belmonte. (Equip segon classificat).
ATENEU COLON B : Rafael Bru, Ramon Rebull, Andreu Castaño i l’Alfredo Castaño. (Equip 7è classificat).

Felicitacions als organitzadors i jugadors dels club participants.

50è Social Ateneu Colón

IMG_5460CAMPIÓ: Raúl Minguez Rodríguez

IMG_5462

CAMPIÓ: Raúl Minguez Rodríguez  SEGON:  Xavier Piñero Fernández   TERCER: Hervé Devos QUART: Alfredo Castaño   CINQUÈ: Enric Vidal Rius ( que no surt a la foto) Els acompanyen, David Arteaga i Josep Majos.

IMG_5452

Homenatge a Josep Majos Díez, per la seva trajectòria esportiva a l’Ateneu Colón.

web

Sub-8
CAMPIÓ: Guillem Jové Albaiges

Sub-10
CAMPIÓ: Raúl Marcos Rodríguez
SEGON: Elena Cano Vila

Sub-12
CAMPIÓ: Gerard Rodríguez González
SEGON: Àlex Contreras Clarós

Sub-14
CAMPIÓ: Àlex Mangués Rubia
SEGON : Erik Casorran Kappert

Sub-16
CAMPIÓ: Eduard Cano Vila
SEGON: Sir Nil Blanes Gay

Participants, rondes i resultats

TOTES LES FOTOS

CEEB Campionat Escolar Individual

2015 escolar

El 23 de novembre es jugarà la primera ronda d’aquest campionat, amb 31 jugadors/res inscrits i rècord de participants de l’Ateneu Colón.
5 Juvenils, 6 cadets, 8 infantils, 6 alevins i 6 Benjamins.

Participants, rondes i resultats:

Benjamí (SUB10), aleví (SUB12) i infantil (SUB14)  http://chess-results.com/tnr390734.aspx?lan=2&art=0
Cadet (SUB16 )  http://chess-results.com/tnr392631.aspx?lan=2
Juvenil (SUB18)  http://chess-results.com/Tnr392634.aspx?lan=2