Copa Catalana

A

Aquest any hem hagut de fer un equip més, a causa de la demanda de jugadors /ra que volien participar en aquest campionat.

El nostre club ha inscrit 6 equips: Ateneu Colón A (Primera Divisió), Ateneu colon B-1 i B-2 (Preferent), Ateneu Colón C-1 i C-2 (Primera Provincial de Barcelona) i Ateneu Colón D (Segona Provincial de Barcelona).

Ha estat una jornada molt positiva i felicitem a tots els participants per la seva esportivitat

PARTICIPANTS, RONDES I RESULTATS

FOTOS

 

VII Obert Internacional de Nadal del Guinardó

IMG-20180105-WA0028Andreu Castaño Jiménez,  es proclama CAMPIÓ absolut del Grup B amb 7,5 punts. Premi per nombre de victòries totals i 3r classificat per equips.

xaviXavier Marzo Pié, amb 6 punts ha quedat 7è classificat del Grup A. Quasi aconsegueix la seva primera norma de MC. Ha rebut el PREMI al millor jugador de 2100 a 2199, i 3r classificat per equips.

IMG-20180105-WA0013TERCER CLASSIFICAT PER EQUIPS: Andreu Castaño, Xavier Marzo i Pol Moncunill

En aquest campionat també ha participat al Grup A, Martí González Alonso. Al Grup B, Pol Moncunill  Calvet, que ha quedat 3r classificat per equips. Eduard Cano Vila, Xavier Marzo Ruiz, Herve Devos i Salvador Moncunill Gras.

Participants, rondes i resultats dels grups

Campionat de Catalunya d’Escacs Actius d’Edats

1

Els jugadors Oriol Porta Tovar, Xavier Marzo Pié i Marcel Claramunt Bassegoda, amb 14,50 punts han quedat TERCER CLASSIFICAT per equips Sub-20.

També hi han participat:

Sub-8: Marc Bru
Sub-10: Oriol Mangués, Dani del Rio, Raúl Marcos i l’Elena Cano
Sub-12: Àlex mangues
Sub-14: Eduard Cano, Pol Moncunill, Erik Casorran
Sub-16 i Sub-20: Oriol Porta, Xavier Marzo, Marcel Claramunt, Martí González i l’Andreu Castaño.

Participants, rondes i resultats de tots els grups

FOTOS

Torneig infantil solidari amb LA MARATÓ de TV3

torneig infantil 2

Dimecres 27 de desembre de 2017
Obert a: nens/nenes menors de 14 anys (nascuts al 2003 o posteriors). Federats (fins a 1749 elo català ràpid) com no federats.
Horari: 10:15 a 13:30 h.
Ritme de joc: 10′ + 2″
Sistema suís a 6 rondes

BASES: https://catalunyaescacsclub.wordpress.com/2017/11/15/torneig-infantil-solidari-amb-la-marato-de-tv3-27-12-2017/

INSCRITS: http://chess-results.com/tnr320030.aspx?lan=9

Campionat Escolar de Barcelona

IMG_20171124_184622

Del 24 de novembre de 2017 al 9 de febrer de 2018, participaran 25 jugadors/res del nostre club:

SUB-18 – Xavier Marzo i Martí González
SUB-16 – Eduard Cano, Pol Moncunill, Aleix Santiago, Víctor Castilla, Berta Baqués, Raúl Jiménez i Nil Blanes.
SUB-14 – Jorge Pascual, Erik Casorran, Adriá Alert, Arthur Casas i l’Alex Mangués.
SUB-12 – Gerard Rodriguez, David Nieto, Guillermo Pascual i l’Edgar García.
SUB-10 – Elena Cano, Raúl Marcos, Dani del Rio, Oriol Mangués, Marc Bru, Marc Sala i David Sala.

PARTICIPANTS, RONDES I RESULTATS DE TOTES LES CATEGORIES

49è Social Ateneu Colón

1

CAMPIÓ: Xavier Piñero Fernández

2

CAMPIÓ: Xavier Piñero Fernández   SEGON: Artur Valls Martí   TERCER: Andreu Castaño Jiménez

QUART: Hervé Devos   CINQUÈ: Marcel Claramunt Bassegoda

WEB

Sub-10
CAMPIÓ: Dani del Rio Baena
SEGON: Oriol Mangés Rubia

Sub-12
CAMPIÓ: Gerard Rodríguez González
SEGON: Alex Mangués Rubia

Sub-14
CAMPIÓ: Erik Casorrán Kappert
SEGON : Eduard Cano Vila

Sub-16

CAMPIÓ: Aleix Santiago Arauco
SEGON: Raúl Jiménez Rimblas

Participants, rondes i resultats: http://www.chess-results.com/tnr305063.aspx?lan=9

TOTES LES FOTOS DEL CAMPIONAT

Tertúlia a Xarxa de Mat

web

Dissabte 21 d’octubre, és dia de #XarxadeMat. Tertúlia amb Raúl Arza, responsable d’escacs base de l’Ateneu Colón i delegat d’aquest club al Campionat de Catalunya per equips d’edats; i amb Jordi Seguí, del Castellbisbal, inventor de les “Caissa Cards” i pare de tres jugadors menors de 14 anys.
Contactarem per telèfon amb Imma Montoliu, vocal d’escacs de base i competicions de la Federació Catalana d’Escacs i directora del Campionat de Catalunya per equips d’edats. https://www.facebook.com/7deradio/videos/860922864084740/