Campionat d’España Sub-10

 

aBenjamín i Tànit

Del 28/06/2021 al 03/07/2021, han debutat en aquesta competició: BENJAMÍN ROXIN GONZÁLEZ I TÀNIT LLOP ROMEO, obtenint 4,5 i 3,5 punts respectivament de 9 rondes.

Han lluitat fins al final totes les partides del Campionat d’España Sub-10 i han après molt aquests dies de competició.
Veurem els seus progressos als propers tornejos que hi participin. FELICITACIONS !!

 

Concentració dies 12 i 13 de Juny

Grup2021JUGADORS

Aquests cinc jugadors/jugadora, han pogut assistir aquests dies a la concentració organitzada per la Federació Catalana d’Escacs a  L’Hospitalet de l’Infant (Comarca del Baix Camp).

La concentració estava programada amb cinc sessions d’entrenaments i un campionat de ràpides per categories,  on finalment els nostres jugadors van aconseguir 3 podis (2 a Sub-8 i 1 a Sub-12).

CATEGORIA SUB-8 :  Campió Pau Bru (Ateneu Colón), seguit del Joan Villa (Peona i peó) i Naoki Jiménez (Ateneu Colón).

CATEGORIA SUB-12 :  Martina Lázaro (Sitges), Guillem Jové (Ateneu  Colón) i  en Pau Manel Prada (Societat Coral Colon) van empatar a 8.5 punts.

Territorial d’edats per equips ràpid del Barcelonès

El dia 2 de maig va ser una gran festa dels escacs per al nostre club. Hem aconseguit que els 5 equips  de l’Ateneu Colon inscrits al Territorial d’Edats del Barcelonès, finalitzin el torneig amb uns grans resultats: CAMPIONS a les categories: Sub-8, Sub-12, Sub-14 i Sub-18.  SOTSCAMPIONS  Sub-10.

Felicitacions a tots els participants !!                 Equips, rondes i resultats

 123

Territorial d’edats ràpit del Barcelonès

CEEB172706645_4179611828789916_833782440830372220_n

SUB-8
CAMPIÓ Naoki Jiménez Haneda
4t Liam Nesdale Moalem
6è Gerard Diego Morillas
SUB-10
2n Pau Bru Montoya
3r David Sala Kruchinin
5è Benjamín Roxin González
23a i millor jugadora Sub-8 Tànit LLop Romeo
SUB-12
4t Guillem Jové Albaiges
24è Robert Humphreys Cruz
30è Marc Bru Montoya
40è Marc Sala Kruchinin
41è Pavel Kim
SUB-14
7è Raúl Marcos Rodríguez
10è Oriol Mangues Rubia
15a i millor jugadora Sub-14 Elena Cano Vila
17è Raimon Martínez Esteban
27è Pol Solsona Salgado
SUB-16 i SUB-18
3r Gerard Rodríguez González
14è Àlez Mangues Rubia

Llista de jugadors, rondes i resultats de totes les categories

Campionat de Catalunya d’Edats de Sub-8 a Sub-20

web

PAU BRU MONTOYA:  Campió de Catalunya Sub-8
TÀNIT LLOP ROMEO:  Millor classif. femenina Sub-10
GUILLEM JOVÉ ALBAIGES:  7è classificat Sub-12
MARTÍ GONZÁLEZ ALONSO: 8è classificat Sub-20

El resultat final dels 15 companys que també han participat en aquest Campionat, podeu veure-ho en aquest enllaç:

Participants, rondes i resultats

SUB-10:  Benjamín Roxin González , David Sala Kruchinin i Jofre Gardela Fuentes
SUB-12:  Marc Bru Montoya i Marc Sala Kruchinin
SUB-14:  Raúl Marcos Rodríguez, Dani del Rio Baena i l’Oriol Mangues Rubia
SUB-16:  Gerard Rodríguez González i l’Alex Mangues Rubia
SUB-18:  Erik Casorran Kappert i l’Adrià Alert Teruelo
SUB-20:  Víctor Castilla Casanova, Raúl Jiménez Rimblas i l’Aleix Santiago Arauco.

Han estat acompanyats a l’Hotel per Imar Talló (MC) i Raül Arza. Des de Barcelona per via Zoom Xavier Piñero (MC).

Felicitacions a tots els participants i entrenadors, que han contribuït a la formació esportiva de les noves generacions de l’Ateneu Colón.