Campionat de Catalunya d’Escacs Actius d’Edats

1

Els jugadors Oriol Porta Tovar, Xavier Marzo Pié i Marcel Claramunt Bassegoda, amb 14,50 punts han quedat TERCER CLASSIFICAT per equips Sub-20.

També hi han participat:

Sub-8: Marc Bru
Sub-10: Oriol Mangués, Dani del Rio, Raúl Marcos i l’Elena Cano
Sub-12: Àlex mangues
Sub-14: Eduard Cano, Pol Moncunill, Erik Casorran
Sub-16 i Sub-20: Oriol Porta, Xavier Marzo, Marcel Claramunt, Martí González i l’Andreu Castaño.

Participants, rondes i resultats de tots els grups

FOTOS

Torneig infantil solidari amb LA MARATÓ de TV3

torneig infantil 2

Dimecres 27 de desembre de 2017
Obert a: nens/nenes menors de 14 anys (nascuts al 2003 o posteriors). Federats (fins a 1749 elo català ràpid) com no federats.
Horari: 10:15 a 13:30 h.
Ritme de joc: 10′ + 2″
Sistema suís a 6 rondes

BASES: https://catalunyaescacsclub.wordpress.com/2017/11/15/torneig-infantil-solidari-amb-la-marato-de-tv3-27-12-2017/

INSCRITS: http://chess-results.com/tnr320030.aspx?lan=9

Campionat Escolar de Barcelona

IMG_20171124_184622

Del 24 de novembre de 2017 al 9 de febrer de 2018, participaran 25 jugadors/res del nostre club:

SUB-18 – Xavier Marzo i Martí González
SUB-16 – Eduard Cano, Pol Moncunill, Aleix Santiago, Víctor Castilla, Berta Baqués, Raúl Jiménez i Nil Blanes.
SUB-14 – Jorge Pascual, Erik Casorran, Adriá Alert, Arthur Casas i l’Alex Mangués.
SUB-12 – Gerard Rodriguez, David Nieto, Guillermo Pascual i l’Edgar García.
SUB-10 – Elena Cano, Raúl Marcos, Dani del Rio, Oriol Mangués, Marc Bru, Marc Sala i David Sala.

PARTICIPANTS, RONDES I RESULTATS DE TOTES LES CATEGORIES

SUB-8 –  David Sala (que també juga a la categoria sub-10)

  RONDES I RESULTATS SUB-8

49è Social Ateneu Colón

1

CAMPIÓ: Xavier Piñero Fernández

2

CAMPIÓ: Xavier Piñero Fernández   SEGON: Artur Valls Martí   TERCER: Andreu Castaño Jiménez

QUART: Hervé Devos   CINQUÈ: Marcel Claramunt Bassegoda

WEB

Sub-10
CAMPIÓ: Dani del Rio Baena
SEGON: Oriol Mangés Rubia

Sub-12
CAMPIÓ: Gerard Rodríguez González
SEGON: Alex Mangués Rubia

Sub-14
CAMPIÓ: Erik Casorrán Kappert
SEGON : Eduard Cano Vila

Sub-16

CAMPIÓ: Aleix Santiago Arauco
SEGON: Raúl Jiménez Rimblas

Participants, rondes i resultats: http://www.chess-results.com/tnr305063.aspx?lan=9

TOTES LES FOTOS DEL CAMPIONAT

Tertúlia a Xarxa de Mat

web

Dissabte 21 d’octubre, és dia de #XarxadeMat. Tertúlia amb Raúl Arza, responsable d’escacs base de l’Ateneu Colón i delegat d’aquest club al Campionat de Catalunya per equips d’edats; i amb Jordi Seguí, del Castellbisbal, inventor de les “Caissa Cards” i pare de tres jugadors menors de 14 anys.
Contactarem per telèfon amb Imma Montoliu, vocal d’escacs de base i competicions de la Federació Catalana d’Escacs i directora del Campionat de Catalunya per equips d’edats. https://www.facebook.com/7deradio/videos/860922864084740/

Campionat de Catalunya per equips d’edats 2017

 

IMG-20171014-WA0009

TERCERS CLASSIFICATS PER EQUIPS SUB-16

Xavier Marzo, Martí González, Gerard Munné, Víctor Castilla i Aleix Santiago (premiat com a millor suplent).

web

Els dies 12, 13 i 14 d’octubre a Vila-seca, es va celebrar aquest campionat amb la participació de 21 jugadors/res en 5 equips i com cada any ha estat molt positiu. Tots han après molt i ho veurem reflectit a les pròximes competicions que hi participin. Felicitacions a tots ells/elles, als pares i entrenadors.

Si voleu veure els resultats i la composició dels jugadors de cada equip, podeu fer-ho en aquests enllaços:

EQUIP SUB-10     EQUIPS SUB-14 (2 equips)     EQUIP SUB-16    EQUIP SUB-18

49è Social Ateneu Colón – 2017

Avuí ha començat el campionat amb una inscripció de gairabé 30 jugadors.

Volem agrair la participació a tots ells i en especial als  3 jugadors del  1r  equip ( Els MC Xavier Piñero i l’Artur Valls i el MF César Lasanta), que encapçalen el rànquing donan encara més prestigi al torneig i servin de motivació per a les joves promeses Coloneres.

Resultats de la primera ronda gairebé de llibre, sense cap sorpresa important.

PARTICIPANTS, RONDES I RESULTATS